Pisz Pisz – platforma publicystyczna blog

26 października 2010

Żyłka wędkarska

Filed under: Wędkarstwo — Tagi: , , — admin @ 11:07

W przypadku zakupów wędkarskich sprawdza się zasada powszechnie znana: tańsze zakupy w perspektywie czasu nie zawsze pozostają tańszymi… Biorąc pod uwagę ogromną ilość potrzebnych akcesoriów, zaczynamy się zastanawiać, na co możemy wydać mniej.

Najpierw na myśl przychodzi rzecz używana (i wymieniana) najczęściej: żyłka. Zwykle wykorzystujemy ją przez jeden sezon, więc jeśli mamy do wyboru wydać na nią kilka złotych, albo powyżej stu, wybieramy tę pierwszą opcję. Pytanie tylko, czy żyłka za parę złotych będzie służyć tak dobrze jak ta, w którą zainwestujemy nieco więcej.

Tak – tyle tylko, że żyłka, która będzie nam służyła kilka sezonów, oznacza koszt powyżej stu złotych… Jeśli nie planujemy eksperymentów z miejscem połowu (zbiorniki z wodorostami i czyste, łowienie z koszyczkiem zanętowym lub bez), nie kupujmy od razu żyłki, która byłaby idealna przy takich zmieniających się warunkach.

Także wszystkim rozpoczynającym przygodę z wędkowaniem nie polecam kupowania od razu drogich żyłek. Myślę, że warto najpierw kupić kilka tańszych i przetestować je, zanim zdecydujemy się na poważniejsze inwestycje. Żyłka dostosowana do różnych rodzajów zbiorników i różnych rodzajów połowu nie oznacza przecież dostosowania do naszych upodobań i umiejętności.

Brak komentarzy

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.

Powered by WordPress