Pisz Pisz – platforma publicystyczna blog

7 czerwca 2010

Ogrody bonsai – wymarzony chłód

Filed under: Ogrodnictwo — Tagi: , , — admin @ 13:25

Kiedy jeszcze trwa wiosna, każdy słoneczny dzień witamy z wielką radością. Cieszymy się ciepłem, czekamy na lato, bo ono kojarzy się z wypoczynkiem i wakacjami. Kiedy natomiast nastaną już gorące, letnie dni, szukamy zacienionych miejsc i narzekamy na wysokie temperatury. Tak już jest, że z utęsknieniem czekamy na to, czego w danej chwili nie mamy, nie doceniając darów teraźniejszości.

Jeśli mamy własny ogród, możemy się nim cieszyć cały rok, a latem użyczy nam cudownego chłodu i cienia. Wypielęgnowane drzewa pozwolą schronić się przed zbyt ostry słońcem i użyczą swoich owoców. Jeśli jesteśmy hodowcami drzewek bonsai, raczej nie nacieszymy się cieniem, możemy za to wykorzystać wakacyjny czas na spotkania z innymi miłośnikami japońskich drzewek, albo przyjrzeć się innym hodowlom w najróżniejszych zakątkach kraju i całej Europy.

Ogrody, jako miejsce kojarzące się ze spokojem i harmonią, również nam tę harmonię pomogą odzyskać. Każdy kontakt z przyrodą, w której wszystko ma swoje miejsce, pomaga nam odnaleźć właściwe proporcje w codzienności. Niezależnie od tego, jakich rozmiarów jest nasz ogród, czy są w nim rodzime rośliny czy drzewka bonsai, warto dbać o niego, bo z nawiązką odda włożoną przez nas pracę i czas.

Brak komentarzy

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.

Powered by WordPress