Pisz Pisz – platforma publicystyczna blog

22 kwietnia 2010

Jak wybierać meble dla dzieci?

Filed under: Meble wypoczynkowe — Tagi: , — admin @ 21:53

Wybierając meble dziecięce rodzice napotykają zwykle na poważny problem. Po pierwsze ze względu na ich ogromny wybór, zwłaszcza w centrach handlowych. Drugim motywem utrudniającym wybór jest niewątpliwie zaangażowanie emocjonalne potencjalnych nabywców, co czasem utrudnia krytyczne spojrzenie na oferowane produkty. I trzeci, nie mniej ważny to tak zwana poczta pantoflowa i niewiarygodnie duży zespół „doradców” – rodziny, znajomych – którzy na podstawie własnych doświadczeń przekazują młodym rodzicom tak wiele informacji, że często trudno w nich oddzielić rzeczywiste informacje od opinii bardzo emocjonalnych.

Tymczasem meble dla dzieci powinny spełniać trzy podstawowe wymogi. Po pierwsze powinny być bezpieczne dla samych, najmłodszych użytkowników. Drugim, niemniej ważnym elementem jest ich wygoda – dla dzieci podczas codziennego (conocnego) użytkowania, a dla rodziców – podczas składania czy modyfikowania (np. w przypadku łóżeczek „rosnących” razem z dzieckiem).

Trzeci składnik rozsądnych zakupów to oczywiście koszty. Tu trzeba zachować równowagę – wyższa cena nie musi oznaczać lepszej jakości, choć oczywiście czasem warto zapłacić więcej, jeśli umożliwi to dłuższe użytkowanie mebli dziecięcych.

Czasem dobrym rozwiązaniem jest zamówienie mebli dla dzieci za pośrednictwem internetu. Taką sprzedaż prowadzą sklepy internetowe. Warto wybrać taki, który jest związany z jedną marką. Uzyskujemy wtedy dostęp do bezpośredniego serwisu czy obsługi znającej się doskonale na sprzedawanych meblach. A jeśli zdarzy nam się reklamacja, łatwiej o otrzymanie egzemplarza identycznego lub jak najbardziej zbliżonego do tego wybranego przez nas.

Brak komentarzy

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.

Powered by WordPress